fbpx

На скільки скоротилися поїздки на особистому автотранспорті під час карантину

У квітні-травні 2020 року 55% ​​власників автомобілів в Україні скоротили кількість поїздок на особистому транспорті через карантинні обмеження.

При цьому 26% респондентів зменшили кількість поїздок більш ніж на 40%, свідчать результати соціологічного дослідження, виконаного компанією Factum Groupпо на замовлення “Консалтингової групи А-95”.

Factum Group проводила соціологічне опитування в 3 етапи – в кінці березня, коли карантинні обмеження були максимальними, в квітні і травні, коли активність населення стала різко підвищуватися.

“На початок спостережень кількість опитаних, які знизили споживання пального особистим автотранспортом, становила 46,4%, за підсумком травня цей показник збільшився до 55%”, – йдеться в повідомленні.

При цьому п’ята частина опитаних власників автомобілів повідомили, що карантин не вплинув на інтенсивність користування особистим транспортом. У той час як 24% за цей період навпаки збільшили кількість поїздок.

Згідно з результатами дослідження Factum Group, понад половина опитаних позитивно оцінили вжиті операторами АЗС заходи безпеки на період карантину.

Крім того, Factum Group провів дослідження споживчих настроїв, згідно з якими для 44% автовласників ключовим критерієм вибору АЗС залишається ціна.

При цьому близько третини опитаних готові змінити звичного оператора АЗС у разі різниці в ціні від 3 до 5 грн/л. Чверть респондентів найбільше цінують бренд мережі АЗС і її репутацію.

На думку аналітиків “Консалтингової групи А-95”, ціновий розрив, що утворився між різними мережами АЗС, значною мірою перерозподілив продажі.

“Карантин в Україні посилив поляризацію споживачів нафтопродуктів: вже 44% власників авто готові змінити звичну заправку на більш дешеву, в той час як традиційно цей показник не перевищує 30%. За нашими даними, мережі АЗК-“дискаунтери” втратили менше реалізації в порівнянні з “брендовими” мережами, які посіли високі цінові позиції”, – вважає аналітик “Консалтингової групи А-95” Артем Куюн.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь