fbpx

Наслідки COVID 19 відчули на собі 70% українських громадян

У період травня-червня 2020 року було проведено опитування, в якому взяли участь більше ніж 2000 громадян.

За результатами опитувань негативний вплив на сімейний бюджет відчули близько 70% громадян України, третя частина яких втратила роботу під час пандемії. Усі свої збереження, які були відкладені на відпочинок, майно або власний транспорт люди були вимушені викласти на стіл, аби прогодувати сім’ю та хоч якось розрахуватися за комунальні послуги. Найважчим цей період виявився для жителів невеликих міст та селищ. Гостро фінансові питання також стояли перед працівниками промисловості та господарства, а серед сімей, де ще до початку карантину були безробітні члени родини — спостерігалися зовсім скрутні часи.


З березня місяця влада країни запровадила ряд заходів для боротьби з коронавірусом. Для учнів та працівників обов’язковою умовою була наявність комп’ютера та інтернету, аби мати можливість навчатися та працювати дистанційно. Серед опитаних 73% щодня користувалися інтернетом, а 17% громадян відчували брак гаджетів. Найменший показник користування інтернетом виявився на території західної України, а жителі сіл та селищ міського типу не мали можливості придбати гаджети для повноцінного робочого та навчального процесу.


В такий скрутний час людям необхідно підвищувати мінімальні зарплати, прожиткові мінімуми та пенсії — тільки так можливо налагодити життя після карантину. Як вважають самі українці, перш за все саме держава та влада повинні допомагати фінансово людям, які гостро цього потребують: пенсіонери, інваліди та сім’ї з малолітніми дітьми. Чинний президент України Володимир Зеленський наголосив, що зарплата у розмірі 6000 гривень є низькою, але не означає бідність.


За попередніми прогнозами рівень бідності в Україні сягне 45%, що на 6,5% більше показників у 2019 році. Дитячий фонд UNICEF поділився своїм прогнозом щодо кількості бідних людей в Україні: цей показник може зрости до приголомшливих 9 мільйонів осіб, серед яких майже чверть — діти.

Автор: Котеленець Тетяна

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь