fbpx

Ніхто не знає, що таке медична реформа – результати опитування

Група «Лікарі-експерти України» провела анонімне опитування «Як ви розумієте те, що політики називають медичною реформою?»

Група «Лікарі-експерти України» провела анонімне опитування «Як ви розумієте те, що політики називають медичною реформою?». В опитуванні взяло участь понад 101,5 тисяч учасників, можна було вибрати кілька відповідей.

Найпопулярнішим виявився варіант «Ніхто цього не розуміє», його вибрали 30% учасників.  Ще 16% вибрали варіант  «Важко відповісти». Отже, майже половина учасників визнає, що не має уявлення про те, що мається на увазі під медичною реформою.

Серед респондентів  15%  пов’язують медреформу з тим, що не буде радянського минулого, однак неможливо сказати, чи оцінюють вони це як втрату напрацювань, чи як вихід на новий рівень.  Варіант «У нас буде так, як в Європі» влаштовує 11% опитаних, але також невідомо, позитивний чи негативний сенс вони вкладали у свою відповідь.

Майже порівну розділилися голоси за варіанти «Нічого доброго» та «Покращення медицини» – відповідно 26 та 24%. Загалом песимістів виявилося більше: 14% вважають, що медреформа  передбачає закриття лікарень, 12% – звільнення лікарів, ще 12% не в захваті від медреформи.

Для 7% медична реформа означає безкоштовне лікування. Тобто відверто негативні очікування мають 48%, а змін на краще сподіваються 33%.

Нагадаємо, що наразі через початок другого етапу медреформи майже усі лікарні по всій країні профінансовані на 20-40% у другому кварталі цього року. Дефіцит фінансування протитуберкульозних лікарень складає 80%, а Кабмін має розробити план зі збереження психлікарень та збільшення їх фінансування.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь