fbpx

ОБСЄ представляє результати Дослідження з питань добробуту та безпеки жінок в Україні під час кампанії «16 днів активізму проти ґендерно-зумовленого насильства»

КИЇВ, 27 листопада 2019 р. – 25 листопада ОБСЄ запустила інформаційну кампанію під назвою «Досить замовчування», що пройде під час 16 днів активізму проти ґендерно-зумовленого насильства. Сьогодні в рамках цієї кампанії Ґендерна секція Секретаріату ОБСЄ та Координатор проектів ОБСЄ в Україні організували конференцію «Ґендерно-зумовлене насильство: від фактів до дії», де були представлені результати проведеного у 2018 році Дослідження ОБСЄ з питань добробуту та безпеки жінок в Україні.

У ході дослідження було проведено інтерв’ю з понад 15 000 жінками в семи державах-учасницях ОБСЄ: Албанії, Боснії і Герцеґовині, Молдові, Північній Македонії, Сербії, Україні та Чорногорії. Дослідження також проводилося у Косово. Метою кампанії є підвищення обізнаності щодо ґендерно-зумовленого насильства, в особливості з питань насилля проти жінок та дівчат. Відстежувати цю інформаційну кампанію можна на сторінках ОБСЄ у Твітері https://twitter.com/OSCE та Фейсбуціhttps://www.facebook.com/osce.org/ та https://www.facebook.com/OSCE.Ukraine.Projects/ а також в Інстаграмі https://www.instagram.com/osceorg. У грудні ОБСЄ надасть поліцейським відділам по всій країні постери кампанії аби привернути увагу громад до насилля проти жінок та ролі поліції у боротьбі з цією проблемою..

В Україні в рамках дослідження було опитано 2 048 жінок. Результати свідчать про те, що дві третини (67%) жінок в Україні віком від 15 років зазнали психологічного, фізичного або сексуального насильства. Найбільшим фактором виявилося фізичне та/або сексуальне насилля з боку партнера, про що повідомили майже кожні три з десяти опитаних жінок (28%). Ще одним ключовим висновком стало те, що жінки, чиї партнери воювали під час конфлікту, частіше ставали жертвами насилля з боку партнера.

«Кожен з нас може щось зробити щоби попередити або боротися із насильством проти жінок та дівчат. Аби упевнитися що це не залишиться приватною справою, ми всі маємо говорити про насилля, коли стаємо його свідками. Крім того ми маємо заохочувати чоловіків, а особливо молодь, говорити про цю проблему зі своїми друзями та однолітками, починаючи зі школи та аж до ВУЗів. Для забезпечення життя жінок без насильства, ми маємо підтримувати їх, ба більше надавати їм більше можливостей», – зазначила Серані Зіґель, менеджерка проектів Ґендерної секції Секретаріату ОБСЄ.

«Для формування ефективної державної політики протидії ґендерно-зумовленому насильству дуже важливо спиратися не тільки на статистичні дані правоохоронних органів, соціальних служб, національної гарячої лінії, але й на дані досліджень, які дають можливість оцінити глибинні причини явища та тенденції його існування та розвитку», – відмітила Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань ґендерної політики.

Насилля проти жінок дуже тісно пов’язане із недостатністю ґендерної рівності, що само по собі витікає з наявності небезпечних стереотипів та ставлення. В Україні 41% жінок вважають що якщо чоловік кривдить свою дружину, то вирішуватися це має в межах родини. Крім того жінки часто просто не знають що робити, якщо вони зазнають насилля. Тільки 17% опитаних вважали себе поінформованими з цього питання, в той час як майже половина (48%) відчували що мало знають або зовсім не знали що їм робити (17%).

«Хоча ми працюємо з правоохоронцями, щоб допомогти їм краще реагувати на випадки насилля, все ж пріоритетом залишається інформаційно-просвітня робота. Боротьба зі стереотипами та інформування людей про те, де саме можна отримати допомогу – це один із шляхів пропагування культури абсолютної неприйнятності насилля», – зауважила Лілія Грудко, менеджерка програми безпеки людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Ця конференція надала можливість представити приклади інформаційно-просвітницької роботи ОБСЄ, включно з освітнім проектом під назвою Дім (Не)безпеки, який було запущено цього року у співпраці з освітньою онлайн платформою EdEra. У рамках конференції учасники, що представляли міжнародні ініціативи та проекти, національні партнери з України, експерти та фахівці обговорили зусилля, необхідні для подальшої боротьби з насиллям проти жінок.

Більше інформації про проведене ОБСЄ дослідження та його результати по Україні можна знайти за посиланням: https://www.osce.org/VAWsurvey/publications. Дослідження було проведене в рамках фінансованого Європейським Союзом проекту за підтримки Фонду народонаселення ООН, Жінки ООН та ЮФІСЕФ, а також урядів Австрії, Італії, Ліхтенштейну, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії та Швеції.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь