fbpx

Очікування банкірів погіршилися. Що показало опитування НБУ про фінансові ризики

За даними опитування НБУ, частка опитаних банкірів, які очікують погіршення стану фінсектору в наступні півроку, зросла з 4% (у листопаді) до 71%

Більше половини фінансових установ України вважають стан фінансового сектору задовільним. Про це свідчать результати “Опитування про системні ризики фінансового сектору” за травень 2020 року, повідомляє прес-служба Національного банку.

Як відзначили в НБУ, незважаючи на погіршення оцінки респондентів, якщо порівняти з попереднім опитуванням, проведеним у листопаді, близько третини керівників досі оптимістично оцінюють поточний стан справ у фінансовому секторі.

У той же час частка респондентів, які вважають загальний рівень ризику високим або дуже високим, зросла з 23% у листопаді 2019 до 37% у травні 2020 року.

Стрімко зросла частка опитаних, які очікують погіршення стану фінансового сектору в наступні півроку (в листопаді було 4%, зараз – 71%).

Різко погіршилася оцінка банками ризиків, пов’язаних із рівнем економічної активності та динамікою цін на сировинні товари – ці чинники вперше з початку опитування (травень 2018) потрапили в топ найбільших ризиків, витіснивши звідти рівень захисту прав кредиторів та інвесторів, а також стан справ із міжнародними фінансовими організаціями.

Першість у списку найбільших ризиків, як і за результатами чотирьох попередніх опитувань, зберігає фактор корупції, діяльності правоохоронних органів і судової системи. Всього в п’ятірку найбільших факторів ризику (тих, що опинилися найзначнішими за сукупною оцінкою респондентами в категоріях “дуже високий” і “високий” ризик) увійшли:

  • корупція, діяльність правоохоронних органів і судової системи;
  • рівень економічної активності;
  • динаміка світових цін на сировинні товари;
  • шахрайство і кібернетичні загрози;
  • політична ситуація в Україні.

У той же час фактором низького ризику для фінансового сектору фінустанови визначили можливість банкрутства і/або істотних фінансових труднощів. Фінустанови також стали обережнішими – їх схильність до ризику істотно знизилася, про що зазначили 42% опитаних топ-менеджерів.

Опитування проводилося з 12 до 25 травня 2020 року. Участь у ньому взяли керівники 18 банків, шести страхових і трьох інвестиційних компаній. Наступне опитування буде опубліковано в листопаді 2020 року.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь