fbpx

Оптимісти менше страждають від розладів сну і безсоння — дослідження

Вчені проаналізували дані онлайн-опитування.


Дослідження під керівництвом Якоба Вайцера і Єви Шернхаммер з Віденського медичного університету виявило, що оптимісти мають на 70% меншу ймовірність страждати від розладів сну і безсоння, повідомляє Neuroscience News.

Раніше науковці підтвердили, що оптимісти мають більше шансів на довголіття і нижчий ризик хронічних захворювань. Причиною цього може бути те, що оптимісти  сплять краще.

Вчені проаналізували дані онлайн-опитування 2017 року, в якому взяло участь 1004 австрійці, про загальні характеристики сну та інші фактори, зокрема роботу людей і їхню поведінку перед сном.  В результаті дослідники виявили, що ймовірність порушень сну і безсоння була приблизно на 70% нижче серед оптимістичних учасників, ніж серед тих, хто був схильний до песимізму. 

«Інші дослідження показали, що оптимісти більше займаються спортом, менше курять і дотримуються більш здорової дієти. Крім того, вони краще вирішують проблеми і проявляють менше стресу в складних ситуаціях. Всі ці фактори можуть сприяти поліпшенню якості сну», — каже Вайцер.

Автори дослідження наголошують, що оптимізм можна розвивати самотужки. Однак, ще не зрозуміло, чи може збільшення оптимізму, досягнуте за допомогою спеціальних вправ, сприяти кращому сну. 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь