fbpx

Пацієнти, що вилікувалися від коронавірусу, є заразними ще мінімум 8 днів – дослідження

Половина досліджених пацієнтів виділяють вірус навіть після зникнення всіх симптомів

Вчені провели дослідження з людьми, які повністю вилікувалися від коронавірусу COVID-19 і з’ясували, що вони можуть продовжувати поширювати вірус навіть після негативного тесту. Вони закликають продовжити терміни карантину для всіх людей, яких зараз виписують з лікарень з негативними результатами тестів, пише HighTech Plus.

Згідно з новим дослідженням китайських вчених, половина людей, яких вилікували від легкої форми COVID-19 продовжує поширювати вірус. У таких пацієнтів вже немає симптомів, проте в зразках з ротоглотки зберігаються частинки вірусу. Робота опублікована на сайті Американського торакального товариства.

Пацієнтів, які одужали після коронавірусу, сьогодні діагностують за допомогою аналізу крові. Тест повинен бути негативним, щоб людину виписали з лікарні.

Вчені обстежили 16 таких пацієнтів, яким до виписки провели як мінімум два тести методом ПЛР на наявність COVID-19. Всі вони перехворіли легкою формою COVID-19, середній вік склав 35 років. Вчені аналізували зразки з ротоглотки в різні дні протягом тижня після виписки.

Половина з цих пацієнтів продовжували виділяти вірус навіть після зникнення всіх симптомів, показали спостереження.

Пацієнти залишалися заразними в період від 1 до 8 днів. При цьому слід враховувати, що мова йде тільки про легку форму COVID-19.

«Люди, які перенесли більш серйозне протікання COVID-19, можуть залишатися заразними для оточуючих ще довше», – підкреслили автори.

Результати дослідження мають свої обмеження, однак вчені звернулися до медичної спільноти та влади з проханням продовжити ізоляцію ще на два тижні після одужання. Самоізоляція, як єдиний ефективний на сьогодні захід профілактики, дозволить знизити ризики зараження інших людей, підкреслили науковці.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь