fbpx

Перші звіти з оцінки альтернативного догляду за дітьми в Україні надано ЮНІСЕФ

Презентація короткого звіту відбулась в режимі онлайн

Оцінювання альтернативного догляду за дітьми в Україні було проведено Міжнародною соціальною службою на запит ЮНІСЕФ. У дослідженні взяли участь сім’ї з Києва та області, Черкащини, Львівщини, Донеччини та Одещини.

Короткий звіт надали працівники ЮНІСЕФ у режимі онлайн-конференції, до участі в якій було запрошено представників Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї та Уповноваженого з прав людини, представників регіонів, які брали участь у дослідженні, а також недержавні організації. Учасники конференції обговорювали питання альтернативного догляду за дітьми та окремі теми, що потребують докладних пояснень у повному звіті.

Сам звіт містить експертні оцінки альтернативних форм догляду за дітьми та низку рекомендацій. Зокрема, розробити норми та стандарти регулювання інспекції та ліцензування послуг, що надаються батькам і дітям, інвестувати в програми з залучення опікунів, досліджувати можливості повернення дітей до біологічних батьків і сприяти возз’єднанню сімей тощо.

Ці дослідження і звіт спрямовані, в першу чергу, на увагу уряду до питань формування політики, що стосується захисту прав дитини. Він є своєрідним вектором у напрямку, в якому має рухатись уряд, щоб забезпечити повноцінне проживання дітей з батьками замість потрапляння в інтернатну систему.

Дискусія під час конференції показала, що на даний час бракує фахівців, що надавали б своєчасну допомогу вразливим сім’ям, та координації зусиль на міжміському та регіональному рівнях.

Повний детальний звіт фахівці ЮНІСЕФ анонсували на найближчий час. Матеріал з’явиться на офіційних веб-ресурсах організації.

Автор: Сюзанна Елпі

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь