fbpx

Помруть здоровими. Вчені з’ясували, які хвороби загрожують вегетаріанцям

Дієтологи з США провели дослідження, згідно з яким вегетаріанство підвищує ризики інсульту. Справа в нестачі вітамінів, які містяться в м’ясі.

Вчені з Оксфордського університету провели нове дослідження, згідно з яким вегетаріанці і вегани більш схильні до інсультів, ніж люди, які вживають м’ясо.

Як пише CNN, результати дослідження показали, що у любителів «зеленої» їжі ймовірність інсульту на 20% вище, ніж у тих, хто не відмовляється від м’яса. Серед проаналізованих пацієнтів-вегетаріанців і веганів найбільш поширеним був геморагічний інсульт, при якому кров з артерій потрапляє в мозок.

Автори дослідження пояснюють це надзвичайно низьким рівнем холестерину і деяких поживних речовин в організмі людей, які повністю відмовляються від м’яса. Однією з таких речовин може бути вітамін B12, який присутній в різних видах м’яса.

Вчені проаналізували більше 48 тис. людей з Великобританії з середнім віком 45 років. З них майже 25,4 тис. вживали м’ясо, 7,5 тис. були пескетаріанцями (не вживають м’ясо теплокровних) і 16,2 тис. були веганами і вегетаріанцями.

Згідно з результатами дослідження, у пескетаріанців немає підвищеного ризику інсультів в порівнянні з людьми, які їдять м’ясо.

Крім цього, вчені визначили, що вегетаріанці мають на 22% менше шансів зіткнутися з ішемічною хворобою серця, в той час у пескетаріанців цей показник на 13% нижче, ніж у «м’ясоїдів».

«Для підтвердження цих результатів і оцінки їх значимості для клінічної практики та громадської охорони здоров’я потрібні додаткові дослідження в інших великих категоріях населення з високою часткою тих, хто не вживає м’ясо» – говорить автор дослідження Теммі Тонг.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь