fbpx

Представників “Укрлендфармінгу” не пустили на засідання антикорупційного комітету ВР

“Антикорупціонери” бояться справедливості

фото «Укрлендфарминг»
фото «Укрлендфарминг»

Нагадаємо, що проти “VAB Банку” Олега Бахматюка, який є акціонером групи компаній “Укрлендфармінг”, було відкрито кримінальне провадження за нібито нецільове використання стабілізаційного кредиту від НБУ. Наприкінці червня рішенням Печерського районного суду міста Києва постанову про відкриття провадження було скасовано як незаконну. Цільове використання кредитних коштів (“виплати вкладникам”) було підтверджено низками експертиз, висновками Фонду гарантування вкладів та заявою НБУ. Рішення, прийняте судом, не підлягає оскарженню і було виконано Офісом Генерального прокурора. 

Питання щодо розгляду цього рішення винесено на порядок денний засідання Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики. Засідання відбудеться сьогодні, 8 липня. Напередодні заявку на участь у ньому подали Олег Бахматюк та його юристи, проте відповідачів у справі не було запрошено на засідання. Не запросили також іншого фігуранта справи – екс-заместителя голови НБУ Олександра Писарука. Натомість представники Спеціалізованої Антикорупційної Прокуратури та Генпрокуратури запрошення отримали.

Як з’ясувалось, напередодні антикорупційний комітет отримав офіційне електронне повідомлення зі списком осіб та юристів, які мають бути присутніми на засіданні. Повідомлення також було продубльовано телефоном. Проте секретаріат комітету відмовився розглядати дану інформацію та не допускає вищезгаданих осіб до засідання. З телефонної розмови з представником комітету стало відомо, що рішення щодо допуску тих чи інших осіб приймає нардеп Анастасія Радіна одноосібно. Саме Радіна неодноразово робила публічні заяви про провину Бахматюка попри докази протилежного та попри рішення судів.

Представники “Укрлендфармінгу” порівняли ці події з тоталітарним режимом Сталіна. “Складається враження, що керівництво комітету вирішило зробити нас винними апріорі попри судові рішення та наявні докази нашої невинності. Причому зробити це так, щоб ми не мали можливості публічно заявити про свою правоту та захистити себе”. В компанії також вважають, що “деякі нардепи бояться людей, які мають сміливість спростовувати їхні голослівні заяви”.

Автор: Сюзанна Елпі

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь