fbpx

Проросійські ЗМІ запустили фейк про об’єднання ПЦУ і УГКЦ

Промосковські пропагандисти нещодавно запустили по всіх своїх каналах фейкову інформацію про нібито об’єднання Православної церкви України з Української Греко-католицькою церквою, пише Духовний фронт України.

Така пропаганда тривала кілька днів. Спочатку офіційні канали РПЦ поширили новину, що “Інститут зовнішньополітичних досліджень анонсував нове комплексне дослідження яке має на меті вивчення громадської думки українців і забезпечити шляхи приєднання УГКЦ до ПЦУ”. У комплексі російські фейкомети приплели туди, ще й гаранти Європейського Союзу, а саме дослідження ведеться “за підтримки Фанару” (Вселенського патріарха Варфоломія).

Наступного дня згаданий вище Інститут зовнішньополітичних досліджень, на якого посилались пропагандисти опублікував спростування цієї інформації й пояснив, що їхній сайт зламано хакерською атакою. “Повідомляємо Вам, що наш сайт зазнав хакерської атаки та 03.06.2020 була опублікована фейкова інформація стосовно так-званого дослідження: “Вивчення громадської думки громадян та забезпечення найбільш ефективних шляхів приєднання української та русинської греко-католицьких церков до православної церкви України, а також створення дорожньої карти використання української”. Інформація вже видалена з сайту. Просимо вибачення за незручності!”.

Що цікаво, у спростуванні на сайті Інституту зовнішньополітичних досліджень у цьому повідомленні було допущено одразу кілька помилок. Саме посилання вже зникло, адже на сайт досі ведеться хакерська атака і зараз інформація абсолютно протилежна.

Московські пропагандисти намагались довести своїм читачам, що політики втручаються у релігійні організації (ЄС виділяє гаранти). Ця провокація була спрямована на руйнування нормального діалогу про єдність між ПЦУ і УГКЦ.

Речник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря) у Facebook заявив, що “ніякої “згоди ВРЦіРО” не було і не може бути! Все це скидається на провокацію”, а “фейк розмістили для того, щоб зробити статтю”.

Ніхто з авторитетних українських чи закордонних ЗМІ не поширив цю новину. Варто зазначити, що до інформаційної атаки та дискредитації Вселенського Патріарха, ПЦУ та УГКЦ окрім проросійських “помийок” на кшталт ZIK, СПЖ, Расколам.нет, 112 канал, СТРАНА.ua приєднався навіть почесний патріарх Філарет.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь