fbpx

Результати соціологічного дослідження «Профорієнтація та працевлаштування молоді Сумщини» представили громадськості

За участі заступника голови обласної ради Тетяни Головко на базі Сумського обласного центру зайнятості відбулася презентація соціологічного дослідження «Профорієнтація та працевлаштування молоді Сумщини». До обговорення результатів долучилися роботодавець, директор ТОВ «Хлібодар» Сергій Карпенко та голова ради підприємців та промисловців Сумської області Борис Коган.

Робота була проведена ГО «Бюро аналізу політики» на замовлення Управління молоді та спорту Сумської ОДА та обласної служби зайнятості. У рамках дослідження шляхом анкетування було опитано 600 респондентів віком від 14 до 35 років з дотримання гендерної рівності. Окремою фокус групою стали експерти – люди, які працюють з молоддю протягом тривалого часу. Метою дослідження було вивчення реальної ситуації, що склалася в молодіжному середовищі області у напрямку профорієнтаційної роботи, а звідси – і в напрямку працевлаштування молоді. Потреба у проведенні подібного дослідження набула актуальності за осанні 2-3 року, та в першу чергу обумовлена тим, що велика кількість молодих людей, особливо мешканців сільських територій, масово виїжджають на «заробітки» за кордон, а в середовищі учнівської та студентської молоді автоматично починають формуватися відповідні настрої щодо майбутнього працевлаштування.

«Деякі результати дослідження досить очевидні, наприклад те, що школярі найбільш корисними вважають предмети зовнішнього незалежного оцінювання, – говорить заступника голови  обласної ради Тетяни Головко. – У той же час неочікуваним для мене стало те, що професії вчителів та лікарів для них не є престижними і це зумовлене тим, що престижність вони порівнюють з оплатою праці».

Дане дослідження є комплексним, дозволяє вивчити і оцінити проблематику профорієнтаційної роботи, питання зайнятості молоді Сумщини з кількох ракурсів для формування більш глибинної картини, та створити якісне підґрунтя для побудови алгоритму дій на майбутнє у цих напрямках.

Експерт з питань гуманітарної політики ГО «Бюро аналізу політики» Віктор Бобиренко зазначає, що у результатах дослідження чітко прослідковується виваженість відповідей з віком. У старших вікових групах зникає «романтика» і відчувається прагматизм.

«Після ознайомлення з результатами цього дослідження я для себе виявив джерело безробітних, адже 22% респондентів не збираються працювати за фахом ще до закінчення ВУЗу, а 21% готові одразу ж іти на перекваліфікацію», – зазначає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

Ураховуючи загальну кількість молоді, що проживає в області, вибірка є репрезентативною з припустимою похибкою не більше 4% та дозволяє застосовувати результати по відношенню до загальної досліджуваної цільової аудиторії (молодь Сумщини віком від 14 до 35 років). Зважаючи на те, що у 2020 році буде розроблятися нова цільова програма у галузі молодіжної політики, як на державному, так і на обласному рівнях, результати цього дослідження допоможуть більш якісно сформувати компонент нової програми, спрямований на формування політики у напрямку зайнятості та профорієнтаційної роботи з молоддю та, відповідно, більш ефективно визначити цільове призначення бюджетних коштів на ці цілі.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь