fbpx

“Розумні” телевізори й колонки передають дані користувачів третім сторонам, – дослідження

Розумні телевізори передають конфіденційні дані своїх користувачів стороннім компаніям, серед яких Netflix, Google, Facebook, а також рекламні агентства.

До таких висновків прийшли вчені за підсумками двох великих досліджень, передає DailyComm.

Дослідники виявили, що ряд телевізорів Smart TV, в тому числі виробництва Samsung і LG, а також мультимедійні цифрові приставки Roku і Amazon FireTV, передавали Netflix і стороннім рекламним компаніям такі приватні дані, як місце розташування і IP-адресу.

Також з’ясувалося, що особисті дані користувачів відправляють третім сторонам і інші пристрої зі смарт-функціями, такі як розумні колонки і камери. Серед тих, кому відправлялася інформація, – Spotify і Microsoft, йдеться в звіті.

Amazon, Google, Akamai і Microsoft були найчастішими адресатами, яким відправлялися дані користувачів. Вчені пов’язують це з тим, що дані компанії надають хмарні і мережеві послуги для розумних пристроїв.

Спеціаліст Північно-Східного університету Девід Чоффнес зазначив, що майже половина протестованих пристроїв відсилала дані Amazon. Це означає, що компанія отримує великі обсяги інформації про активність користувачів, причому навіть від тих пристроїв, які вона не виробляє. Очевидно, зібрані відомості допомагають скласти уявлення про справи у конкурентів.

Сторонні компанії отримують дані про тип пристроїв, місцезнаходження і навіть про те, коли ними користуються. Таким чином вони можуть дізнатися, коли люди відсутні або присутні в будинку, попереджає Чоффнес.

Дослідження ще раз піднімає проблематику конфіденційності даних користувачів в інтернеті і наголошує на необхідності посилення контролю в цій сфері. 

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь