fbpx

Що ми знаємо про життя на окупованих територіях: 4 дослідження з Донбасу

Більш ніж половина опитаних мешканців окупованих територій Донбасу вважають, що ці території мають стати частиною Росії. Водночас майже 58% — вважають себе громадянами України, понад третина мають паспорти самоназваних республік і майже 7% отримали російські паспорти. Дослідження з такими цифрами опублікувало «Дзеркало тижня». Його на замовлення видання спільно з Українським інститутом майбутнього провела компанія New Image Marketing Group.

Три чверті опитаних (76%) погодилися з тим, що «війна в Донбасі — це внутрішній український конфлікт». Чверть — не вважають, що Україна винна в початку війни. 

Автори дослідження пояснюють, що його мета — дізнатися більше про населення непідконтрольних територій, зокрема — визначити його лояльність до українських та міжнародних інститутів та політиків.

Це не перше дослідження громадської думки, проведене на окупованій території від початку війни. 

Як там живуть люди, як вони ставляться до української влади, хочуть незалежності чи приєднання до Росії, а також як закінчити війну та що може об’єднати людей по обидва боки лінії розмежування — hromadske проаналізувало 4 дослідження, проведені зокрема й на непідконтрольних територіях Донбасу, та пояснює, що найбільше хвилює людей та які висновки зробили дослідники.

Хто є хто і статус непідконтрольних територій Донбасу

Ставлення та ідентичність через лінію Донбасу: що змінилося з 2016 по 2019 рік? ZOіS. Серпень, 2019

Більшість людей, які погодилися взяти участь в опитуванні по обидва боки лінії розмежування, у 2019 році, як і в 2016-му, хочуть, щоби непідконтрольні території Донбасу залишилися частиною України.

 
 
Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь