fbpx

Що робили наші колеги під час локдауну: дослідження Work From Home Bingo

Триває четвертий місяць дистанційної роботи, онлайн-мітингів і цілодобового супроводу дітей/домашніх тварин/готування/виживання/полегшення (потрібне підкреслити). Більшість із нас достатньо втомились, але є щасливці, які в цьому незвичайному режимі почуваються абсолютно комфортно. Ми вирішили з’ясувати в колег, як їм живеться на карантині, та запропонували відповісти на запитання нашого дослідження WFH Bingo.

Вивчати результати виявилось дуже захоплююче, а опитування не побоїмося назвати глобальним. Адже в ньому брали участь фахівці DataArt, що живуть у 20 містах десяти країн — від Аргентини до Вірменії.

Ми запропонували колегам вибрати ситуації, в яких, як ми припустили, вони могли опинитись за довгий час дистанційної роботи. Можна було вибрати будь-яку кількість варіантів. Але, на щастя, не було нікого, кому довелося б пережити все перераховане нами. Також колеги поділилися власними кейсами: тут ми теж дізнались багато цікавого, забавного й не дуже. Проаналізувавши дані максимально вільним чином, ми навіть вивели три основні закони карантину.

Схоже, ремонти цієї весни не оминули нікого та опинились на першому місці нашого опитування. Недарма будівельні магазини або взагалі не зачинялись, або відкрились у першу хвилю послаблень. Гірше, ніж слухати в Zoom, як штроблять стіни сусіди твого колеги, може бути лишк одне — самому опинитись на його або її місці.

60 % наших фахівців постраждали від сусідських ремонтів під час карантину, а 11 % — примудрилися зробити ремонт самі, навіть не відволікаючись від дзвінків. Захоплюємось колегами, які з користю провели цей час, чекаємо на фотографії нових інтер’єрів з хештегом #dataart_live! Нескладні підрахунки дозволили нам сформулювати перший закон карантину:

Під час карантину одна людина, що робить ремонт у квартирі, робить нещасними п’ятьох.

На початку квітня медіа та соціальні мережі з усіх боків пропонували добірки неймовірно корисних вебінарів, курсів лекцій та інших комплексних програм саморозвитку. Ті, хто швидше за інших змирився з новою реальністю, почали звітувати про досягнення на Coursera. “Карантин — час навчитися чомусь новому”, — казали вони. Почуття відчаю наростало.

53 % наших колег починали слухати курси на Coursera, але лише 24 % дійшли кінця. 25 % респондентів обійшли освітні платформи стороною. При цьому ті, хто закінчив хоча б один курс на Coursera, прослухали ще й як мінімум один вебінар з саморозвитку. Ось вам розгадка та другий закон карантину:

На одного, хто закінчив курс на Coursera, приходиться один, хто покинув, і один, хто навіть не намагався починати. При цьому закон має зворотну силу: на одного, хто не намагався, приходиться двоє, які намагались, що вселяє надію. Якщо, звісно, всі опитані кажуть правду…

Колег у піжамних або тренувальних штанях можна було зустріти в наших офісах ще до локдауну, тож питати, чи траплялось вам бачити їх на дзвінках, ми не стали. Але один колега сам чесно зізнався, що із задоволенням виходив у прямий ефір у піжамі. Ми ж були вражені творчою активністю наших фахівців під час командних мітингів: хтось збирав конструктор, хтось робив манікюр, а дехто навіть зробив ремонт у ванній, щоб ефектно лежати у воді з гарним шаром піни. Як у кіно! 26 % респондентів віддали перевагу більш традиційному підходу та проводили дзвінки, просто не вилазячи з-під ковдри. Не всім вдавалося тримати фокус у горизонтальному положенні, тож 15 % колег почали медитувати. Багатозадачність vs Wellbeing — і третій закон карантину:

Мінімум половина колег усвідомили переваги дзвінків із дому, навчившись поєднувати увагу до роботи з турботою про себе. Ймовірно, вони пізнали дзен. Або стерли межу між медитацією усвідомленості та спонтанним сном?

До теми онлайн-мітингів можемо додати, що 27 % колег хоч раз відвідали більше десяти дзвінків протягом дня, а половина з них брала участь у двох дзвінках одночасно. Правда, залежність цієї суперздатності від наявності м’якої ковдри, ніжної піни для ванни або термінової задачі з манікюру нами поки не доведено.

Не можемо оминути улюблену всіма тему їжі та пишаємось досягненнями наших колег у галузі кулінарії: 21 % респондентів навчилися готувати. Результати, схоже, дійсно вражають, тому що 80 % кулінарів хоч раз не стерпіли, з’ївши власний шедевр просто під час дзвінка. Але й без труднощів не обійшлося — кожен четвертий обід пригорів.

Звісно, переваги в їжі розділились. Багато хто перейшов на здорове харчування та скинув вагу. Ми раді, що DataArt Eco Weeks у прямому сенсі дали плоди — 9 % колег виростили редис на підвіконні. Але і тренд на доставку їжі в опитуванні теж явно простежується (є підозра, що замовляли колеги не лише зелений салат). Один з наших колег заради підтримки локального бізнесу навіть набрав 5 кг.

Хоча останні кілька місяців ми здебільшого провели вдома, стежити за собою не перестали. Так, одна наша колега нафарбувалась, тільки щоб вийти за хлібом. 13 % респондентів встигли двічі змінити зачіски, відрощували вуса та бороди, а потім голили їх. Недарма всі навколо кажуть, що локдаун — час поглянути на себе по-новому.

Деякі колеги вирішили направити свою енергію на вивчення іноземних мов: підтягти англійську, почати вчити іспанську та навіть японську. Перевіримо їхні результати за 3 місяці: 11 % колег вже зізналися, що паралельно почали вивчати нову мову та брехати про свої досягнення.

З дослідження ми дізналися ще чимало цікавого: 4 % колег узяли з притулку кота або собаку (одну кішку, до речі, навіть назвали Короною); деякі переконались, що за віртуальної вечіркою слідує справжнісіньке похмілля; дехто навіть провів у Skype весільну церемонію. Одного колегу сусіди виселили з квартири за гучний спів, а знайти нове житло під час карантину виявилося зовсім непросто.

Але знаєте, що найприємніше? 34 % колег спеціально купували банани, щоб відчувати себе, як в офісі. Чи досягли ви несподівано високих результатів під час карантину, чи по вісім годин на день дивилися серіали, лежачи в ліжку — для нас це однаково добре, аби ви були щасливі. І так, ми теж скучили!

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь