fbpx

Шкоди від виробництва електрики для електрокарів менше, ніж від автівок на паливі — дослідження

Електроавтомобілі створюють до 70% менше викидів вуглекислого газу, ніж автівки на паливі. До такого висновку дійшли дослідники з Великої Британії та Нідерландів, які проаналізували вплив транспортних засобів на довкілля у світі.

Результати дослідження оприлюднені в науковому виданні Nature Sustainability.

Відомо, що виробництво електроенергії також призводить до шкідливих для довкілля викидів. Тож відповісти на питання, чи є електрокари приносять менше шкоди за авітівки на паливі, без урахування цього фактора неможливо.

Згідно з дослідженням, у 53 із 59 проаналізованих регіонів світу, які складають 95% світу, заміна пального на електроенергію призвела до зменшення викидів вуглецю в атмосферу. Виняток складають лише країни з великою кількістю вугільних електростанцій, як-от Польща.

«Думка, що електричні автівки чи теплонасоси збільшують викиди в атмосферу, є, по суті, міфом. Нам відомо багато прикладів дезінформації (з цього питання — ред.). Ось дослідження, яке може її розвінчати», — говорить провідний автор дослідження, професор Університету Неймегена, що в Нідерландах, Флоріан Кноблох.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь