fbpx

Швидка зміна пріоритетів: “карантинний” ринок праці (дослідження)

Одним з характерних явищ “карантинного” ринку праці стала швидка зміна пріоритетів і нерівномірність. В одних областях кількість вакансій зменшувалася більш ніж удвічі, а в інших зростала втричі.

Про це повідомляє міжнародний кадровий портал hh.ua.

IT-фахівці. Найбільш активний пошук IT-фахівців спостерігався на початку карантину, в другій половині березня, коли кількість вакансій збільшилася на 125%. Однак уже в квітні динаміка зростання кількості вакансій відчутно сповільнилася: в порівнянні з березнем їх кількість зросла лише на 32%. У першій половині травня частка в загальному обсязі вакансій і кількість пропозицій про роботу IT дещо впали: в межах 2-4%.

Виробництво. Вакансії скоротилися з 6% в лютому до 4% в березні. Однак уже в квітні ситуація в цій галузі покращилася, а кількість вакансій зросла більш ніж удвічі (на 105%). У травні пропозицій роботи в профсфері “Виробництво” також стало більше (на 14%), а частка збільшилася до 7%.

Транспорт. В середині березня зменшилася на 2%, але вже в квітні, коли компанії активно почали розвивати сегмент онлайн-доставки, логістів, водіїв, кур’єрів шукали частіше – кількість пропозицій роботи для них зросла майже вдвічі (на 95%).

Кого активно шукали в квітні. Кур’єрів, перекладачів, секретарів, операторів кол-центрів. У цей період більше компаній змогли перебудувати бізнес на e-commerce напрямок, тому зросла потреба у фахівцях, які будуть обробляти відповідні замовлення. А ось вже в травні кількість пропозицій про роботу для них дещо зменшилась (на 15%).

ТОП-5 профсфер за динамікою зростання кількості вакансій: “Безпека” (+20%,) “Робочий персонал” (+19%), “Транспорт” (+17%), “Виробництво” (+16%), “ маркетинг “(+15%).

ТОП-5 сфер роботодавців за динамікою зростання кількості вакансій: «Товари народного споживання (нехарчові)” (+57%), “Роздрібна торгівля» (+48%), “Рух, логістика” (+37%), “Сільське господарство “(+30%),” Продукти харчування “(+20%).

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь