fbpx

Скільки коштує зробити дослідження на коронавірус і чому цього не можуть робити у районних лікарнях

Днями експрес-тест на коронавірус у Володимирці дав позитивний результат. Чоловік повернувся з Німеччини, у нього з’явилися характерні ознаки простуди, тож медики райлікарні перестрахувалися і провели швидке тестування. Виявили цей випадок в неділю, експрес-тест зробили у понеділок, аналізи в лабораторію передали у вівторок. А результатів і досі нема. Чому?

Ми вирішили задати питання напряму Рівненському обласному лабораторному центру. Адже вірус уже циркулює на Рівнещині, і до піку ще далеко, тож будемо реалістами: далі – по наростаючій. Найпевніше, район стороною не обійде.

На запитання відповідає лікар-епідеміолог Рівненського обласного лабораторного центру Олена Воробей.

– Скільки часу займає лабораторне дослідження біологічних зразків на коронавірус? Наскільки це технічно складне завдання?

 

– Дослідження займає від 5 до 7 год, в залежності від кількості зразків. Основна проблема – своєчасна доставка проб з районів, яка затягується на декілька годин. Плюс витрачається біля години на одягання-роздягання костюмів біобезпеки.

– Наскільки це дороге «задоволення»? Які складові цього процесу виробляють в Україні (і чи є повний цикл перевірки на коронавірус вітчизняного виробництва), а які купують за кордоном?

– Вартість залежить від виробника: з німецькою системою вона складала біля 2,5 тис. грн на системи та реактиви, без врахування витрат на засоби захисту. Китайська – не знаємо, бо прийшла як гуманітарна допомога.

Тобто в цілому виходить 2,5-3 тис. на 1 людину із врахуванням використання деззасобів, засобів індивідуального захисту, комунальних послуг, реактивів на виділення, реактивів на визначення, адсорбентів тощо.

– Потрібно робити дві проби для гарантії, чи достатньо однієї?

– На одну людину в лабораторії витрачається в середньому 3 дослідження (дві контрольні), тому гарантія точності – більше 99%.

– Чи реально проводити такі дослідження в умовах районної лікарні?

– Так, в умовах райлікарні такі дослідження проводити можна. За кордоном ПЛР-аналізи роблять у більшості лікарень. Але тут проблема навіть не у приладі (він коштує близько 1-1,5 млн), а в підготовленому персоналі. Для фахової роботи обов’язково потрібен вірусолог та біолог.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь