fbpx

Скільки українців виїхали з Польщі за два місяці пандемії. Результати дослідження

За березень та квітень 2020 року з Польщі до України повернулися 160 тисяч українців.

Про це йдеться в аналітичному дослідженні Головного статистичного управління (GUS) Польщі, що базується на аналізі даних з різних офіційних реєстрів, а також даних польських прикордонників.

Як йдеться у дослідженні, кількість іноземців у Польщі на кінець квітня 2020 року порівняно з лютим 2020 року скоротилася на 223 тисяч. Зокрема, чисельність громадян України зменшилася на 160 тисяч, тобто 10,1%. Найбільше ж з початком пандемії виїхало білорусів (32,2%) та росіян (25,7%).

GUS інформує, що в порівнянні із груднем 2019 року у квітні 2020 року кількість українців, застрахованих в органі соціального страхування (ZUS) Польщі, а отже офіційно працевлаштованих, скоротилася майже на 30%.

В повідомленні йдеться про те, що кількість українців, які у березні-квітні виїхала з Польщі, є значно вищою за показник зниження кількості працівників з України, офіційно застрахованих. Тому у GUS роблять висновок, що у першу чергу виїхали українці, які не були офіційно працевлаштованими, не працювали або працювали на “сміттєвих” угодах (договорі доручення і договорі підряду), що часто не передбачають страхування особи з боку працедавця.

За даними GUS, станом на 31 грудня 2019 року у Польщі проживали 1 351 418 громадян України.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь