fbpx

Скільки в Україні айтішників і їхніх грошей – дослідження

Що собою являє українська IT-галузь сьогодні

Український IT-ринок за останні чотири роки подвоївся й досяг показника в 184 700 IT-фахівців. Про це йдеться в дослідженні компанії N-IX, яке опинилося у розпорядженні редакції LIGA.tech.

Галузь стала одним з головних напрямків з експорту послуг в Україні – вона приносить близько $ 5 млрд на рік. Згідно зі звітом CEE за 2019 рік, сектор розробки програмного забезпечення в країні виріс на 19% в 2018 році і продовжує прогресувати.

Ось як за даними таких організацій, як World Bank, PwC і IT Ukraine, виглядає українська IT-галузь в цифрах:

– В Україні понад 1600 компаній, які займаються IT-послугами;

– Кадровий резерв IT-сфери в Україні – 185 000 фахівців;

– Сьогодні на ринку працює понад 4000 технологічних компаній;

– Понад 100 компаній зі списку Fortune (рейтинг великих світових компаній за кількістю виручки – ред.) – є клієнтами українських IT-фірм;

– Інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) – це третя за величиною галузь, на яку припадає 20% всього українського експорту послуг.

За даними компанії HackerRank, Україна займає 11 місце серед 50 країн з найкращими розробниками ПЗ в світі. Також вона посідає шосте місце в рейтингу кращих програмістів TopCoder.

Щорічне опитування українських розробників ПЗ, що проводиться порталом DOU, показує, що Java є найпопулярнішою мовою програмування в Україні, за ним слідують – JavaScript, C #, PHP і Python.

Оскільки попит на послуги з розробки ПЗ зростає – як в усьому світі, так і в Україні, число вакансій, пов’язаних з технологіями, також зростає. У 2018 року кількість вакансій в DOU збільшилася з 3111 до 4606 в місяць.

У той же час кількість компаній, що пропонують можливості працевлаштування в DOU, зросла на 38% – з 2419 до 3339. Найбільш затребуваними ІТ-фахівцями є фахівці з Front-end, QA і PHP, так як ці категорії становлять 31% всіх вакансій.

Ось як розподіляються вакансії серед українських айтішників:

Опитування українських ІТ-фахівців показують, що 67% з них живуть в Києві, Харкові та Львові.

За даними Stack Overflow, в Києві налічується близько 68 500 розробників ПЗ, що становить 37% усього українського пулу ІТ-фахівців. Всі великі українські ІТ-компанії, включаючи GlobalLogic, Ciklum, SoftServe, Epam, N-iX та інші, мають великі центри розробки в столиці.

Львів є другим за величиною IT-центром в Україні. У місті працюють понад 20 000 IT-фахівців і близько 317 IT-компаній, більшість з яких надають послуги аутсорсингу програмного забезпечення клієнтам в США і Західній Європі.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь