fbpx

Скільки заробляють українські дизайнери (дослідження)

Досвід роботи — далеко не єдине, що впливає на зростання прибутку, а залежно від напряму дизайнери отримують дуже різні зарплати.

Кар’єрний портал Happy Monday провів опитування серед більш ніж 800 дизайнерів про те, скільки вони заробляють та що впливає на рівень оплати їхньої праці. Онлайн-опитування проходило з 2 квітня по 4 травня.

Результати дослідження свідчать, що більшість опитаних дизайнерів працюють з агенцією, сервісним бізнесом чи із зовнішніми клієнтами (40,6%). Ще 39,7% працюють на одну компанію /in-house команду. І лише 14,3% респондентів мають роботу на фрілансі.

Як отримують зарплату. З усіх опитаних офіційно працевлаштовані лише чверть (25,7%), неофіційно працюють – 31,2%. Значна частина 34,5% дизайнерів отримують зарплату через ФОП, а ще 8,6 – через проєктну діяльність.

Інфографіка: happymonday

Найвища зарплата – у продакт-дизайнерів. У цьому напрямку junior отримують у середньому 30 000 грн, а senior – 73 000 грн.

Найнижчу заробітну плату мають графічні дизайнери: junior – 12 700, senior – 23 000.

В якій валюті отримують з.п.:

  • у гривні – 54,1%;
  • у валюті, що конвертується за курсом в українську гривню – 23,6%;
  • у валюті (долар США, євро тощо) – 22,3%.

Інфографіка: happymonday

Що впливає на рівень зарплат:

  • рівень заробітної плати у сфері дизайну зростає відповідно до досвіду. На суттєве підвищення можна розраховувати після 5 років досвіду та на 10-му році роботи;
  • фахівці, які в роботі з клієнтами чи партнерами регулярно використовують англійську мову, в середньому заробляють майже на 14 000 гривень у місяць більше, ніж ті, в кого немає такої потреби;
  • місто роботи – найбільше в Україні заробляють дизайнери у Дніпрі та Києві, а найменше — в Івано-Франківську. Суттєво більше заробляють дизайнери-українці, які працюють та проживають у країнах Європи.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь