fbpx

Соцмережами ніколи не користувалася третина росіян

«Левада-центр» (російський аналітичний центр Юрія Левади) випустив масштабне дослідження під назвою «Російський медіа-ландшафт 2019». Значна частина цього дослідження присвячена соцмережам.
Так, судячи з оприлюднених аналітиками фифр, соціальними мережами сьогодні регулярно («щодня, практично щодня» і «кілька разів на тиждень») користується близько 56% росіян. При цьому ніколи не користувалися ними близько третини населення країни.
За 8 років регулярних спостережень число регулярних користувачів соціальних мереж зросла у 2,5 рази (з 22% у 2011 році). Найбільш активними користувачами є наймолодші росіяни — 85% відвідують мережі «щодня або практично щодня». Серед старшої вікової групи (65 років і старше) таких лише 8%.
Найбільш популярними соціальними мережами в Росії є вконтакті (ним користуються близько 42% росіян), однокласники (33%), (30%) і інстаграм (23%). При цьому ютуб, інстаграм, і вконтакті сьогодні є найбільш швидко зростаючими соцмережами. Аудиторія фейсбуку в Росії налічує близько 9% населення, твіттер — 4%.
«Згідно з опитуваннями, аудиторія вконтакті, інстаграму, твіттера є більш молодою, аудиторія однокласників — більш літньою. Ютуб теж дивляться перш за все молоді користувачі, проте аудиторія цієї мережі більш рівномірно розподілена між різними віковими групами», — йдеться у оприлюднених матеріалах.

У дослідженні зазначають також, що російська аудиторія месенджерів для обміну повідомленнями та дзвінками швидко зростає. Протягом трьох років спостережень вона збільшилася удвічі — з 31% в 2016 році до 62% в березні 2019 року.
Лідерами серед додатків є вотсап (49% росіян) і вайбер (31%). Месенджером вконтакті користуються близько 17%, скайпом — 14%. Аудиторія телеграму, яка помітно зросла у минулому році на тлі блокувань, на сьогоднішній день становить порядку 8% населення. Месенджерами користується переважно молодь, однак вотсап і вайбер досить добре поширені й в інших вікових группах.
«Серед поширених інтернет-послуг у росіян найбільшою популярністю користуються мобільний банк (46% використовують “час від часу”), замовлення таксі (28%), навігаційні карти (25%) і покупки в онлайн-магазинах (21%). Ще 15% росіян замовляють їжу і купують квитки онлайн, близько 10% проходили навчальні онлайн-курси. Близько третини російських громадян продавали самі або купували у інших товари або послуги за допомогою інтернету. і у всьому, що пов’язано з інтернетом, найбільш активними користувачами інтернет-послуг є молоді росіяни», — йдеться у дослідженні.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь