fbpx

Споживчі настрої українців погіршилися другий місяць поспіль – дослідження

Споживчі настрої українців в листопаді 2019 року продовжили погіршуватися і знизилися на 4,2 п. у порівнянні з жовтнем, досягнувши 91,7 за 200-бальною шкалою, тоді як рік тому цей показник знаходився на рівні 59,8, свідчить огляд Info Sapiens, оприлюднений на сайті дослідницького агентства.

“Індекс споживчих настроїв (ІСП) потроху зменшується другий місяць поспіль після рекорду в вересні. Зменшення в листопаді відбулося за рахунок корекції очікувань щодо розвитку економіки на найближчий рік і на 5 років”, – зазначили аналітики Info Sapiens.

Відповідно до огляду, індекси, що стосуються особистого доходу і доцільності робити великі покупки, в листопаді істотно не змінилися. Водночас посилилися інфляційні очікування: відповідний індекс повернувся на рівень березня 2019.

Очікування українців щодо курсу гривні на найближчі три місяці покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 3,4 п. – до 125,9, наголошується в матеріалах Info Sapiens. Разом з тим погіршилися очікування щодо динаміки безробіття та інфляції: їх індекси зросли на 13,7 п. – до 125,4 і на 6,6 п. – до 185,7 відповідно.

Індекс поточного становища в листопаді знизився на 0,9 п. – до 87,2, зокрема індекс поточного особистого матеріального становища зріс на 0,1 п. – до 82,6. Знизився також індекс доцільності великих покупок на 1,9 п. – до 91,8, що свідчить про зниження схильності українців здійснювати такі покупки в листопаді.

Найбільш різко в листопаді скоротився індекс економічних очікувань – на 6,3 п. – до 94,8. Так, індекс очікуваних змін особистого матеріального становища впав на 1,9 п. – до 90,9, індекс очікуваного розвитку економіки на найближчий рік скоротився на рекордні 11,5 п. – до 93,6, індекс очікувань розвитку економіки країни на найближчі п’ять років теж знизився – на 5,5 п., до 99,8, свідчать дані дослідження.

Як повідомлялося, в листопаді 2019 року споживнастрої українців уперше погіршилися після президентських виборів і знизилися на 1,6 п. у порівнянні з вереснем, досягнувши 95,9 за 200-бальною шкалою, тоді як рік тому цей показник був на рівні 56,9.

Дослідження домашніх господарств для визначення споживчих настроїв в Україні проводиться з червня 2000 року. Спочатку його здійснювала компанія GfK Ukraine, а з 2019 року дослідження проводить Info Sapiens за сприяння Dragon Capital.

Опитується 1 тис. респондентів.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь