fbpx

Споживчі настрої українців різко погіршилися. Дослідження Info Sapiens

За даними дослідження Info Sapiens, у березні скоротилися значення всіх складових Індексу споживчих настроїв

Індекс споживчих настроїв (ІСН) в Україні в березні 2020 року знизився на 8,9 пунктів у порівнянні з лютим – до 73,0. Про це свідчить дослідження Info Sapiens “Споживчі настрої в Україні”.

Експерти відзначають, що у березні скоротилося значення всіх складових індикатора, а найбільше – короткострокові економічні очікування та оцінки особистого матеріального становища (поточного й очікуваного).

Індекс поточного становища (ІПС) зменшився на 7,3 п., склавши 67,2. Складові цього індексу понесли такі зміни:

– індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 60,1, що на 10,6 п. менше від цього індексу в лютому;

– індекс доцільності великих покупок (х5) зменшився на 4,1 п. і встановився на позначці 74,3.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) у березні зменшився на 9,9 п. і склав 76,9. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

– індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) скоротився в порівнянні з минулим місяцем на 11,7 п., склавши 75,1;

– індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року (х3) зменшився на 12,1 п. – до 67,9;

– індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) знизився до 87,7, що на 6,0 п. менше показника лютого.

У березні показник індексу очікуваної динаміки безробіття склав 133,4, що на 4,7 п. вище за показник минулого місяця.

Індекс інфляційних очікувань стабільний – 185,4, що на 2,7 п. вище за минулий місяць. Очікування українці щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців значно погіршилися: індекс девальваційних очікувань виріс на 21,5 п. – до значення 154,0.

“Індекс споживчих настроїв у березні зменшився до значення квітня 2019 року. Найбільше падіння зафіксовано за індексами оцінки й очікувань особистого доходу і розвитку економіки в найближчий рік. У той же час зниження індексу доцільності робити великі покупки є відносно невеликим. Ймовірно, споживачі налаштовані зробити заплановані великі покупки зараз, незважаючи на очікуване майбутнє зростання цін і девальвацію. Індекс девальваційних очікувань виріс і повернувся на рівень березня 2019. Поточне значення індексу девальваційних очікувань залишається нижчим його максимального рівня, що зокрема спостерігалося в серпні-вересні 2018 року”, – наголошується в коментарі до дослідження.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь