fbpx

Сталеве будівництво впаде на 20-50%. Прогноз гравців ринку

При цьому по 41% компаній і зовсім не мають «резервного фонду» для відновлення роботи

Сталеве будівництво:
попит скоротиться на 20-50%

Компанії будівельної галузі прогнозують падіння попиту від 20 до 50%, зниження обсягів робіт і збитки підприємств, зростання економ-сегмента, закриття підприємств галузі як результат карантинного режиму у другому кварталі 2020 року.

Про це свідчать результати опитування, проведеного експертами серед підприємств галузі.

Крім того, понад 40% підприємств будівельної галузі не мають доступу до фінансування для відновлення діяльності після карантину, проте в такої самої кількості є свій «резервний фонд». Лише 18% компаній можуть розраховувати на доступ до банківського фінансування.


При цьому тільки половина компаній бачить можливість відновити свою діяльність протягом місяця, з них 22% знадобиться менше тижня. Решті – від 3 до 6 місяців.

«Опитування, показало, що продовження карантинних заходів ще на місяць могло би призвести до припинення діяльності 12% підприємств будівельної галузі України. Тому ми підтримуємо рішення уряду про поступовий вихід з карантину економіки країни та, зокрема, підприємств будівельної галузі. При цьому ми наголошуємо на необхідності дотримання на робочих місцях заходів соціального дистанціювання та використання дезінфікуючих засобів для індивідуального захисту», – зазначив В’ячеслав Колесник, експерт ринку металевих конструкцій.

Як повідомлялося раніше, опитування показало, що приблизно 2/3 підприємств галузі сталевого будівництва відчувають проблеми у зв’язку зі зниженням попиту. У третини підприємств виручка впала більш ніж на 50% і майже в половини – на 20-50%. Це означає, що понад 85% підприємств галузі потребують реальної підтримки.

Серед основних проблем компаній галузі у зв’язку з епідемією та карантином респонденти назвали такі:

  • клієнти зазнали негативного впливу обмежень, і попит знизився – 38%;
  • ділові партнери зазнали негативного впливу обмежень і не здійснюють бізнес-діяльність – 23%;
  • недостатність грошового потоку для оплати праці та здійснення операцій – 21%;
  • працівники були відсутні на роботі через хворобу або через запроваджені обмеження – 9%.

Тільки 3% учасників опитування вказали, що карантин не вплинув на грошовий потік підприємства.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь