fbpx

Суспільна думка: медична реформа в Україні

Медична реформа

Українським соціологічним порталом було здійснено два окремих дослідження: Інтернет-опитування (з 01 по 20 вересня 2019 р.) та опитування face-to-face (з 11 по 17 вересня 2019 р.) за темою: Медична реформа в Україні.

В Інтернет-опитуванні взяли участь 1’472 інтернет-користувача. В опитуванні face-to-face – 2’100 респондентів за всіма регіонами України (крім ОРДЛО та АР Крим). Похибка вибірки за другим дослідженням дорівнює 2,3%.

 

На питання: Чи відчули Ви на собі вплив медичної реформи в Україні? – відповіді інтернет-користувачів розподілилися таким чином (у %):

med-vplyv

 

На питання: Чи відчули Ви на собі вплив медичної реформи в Україні? – відповіді опитаних особисто респондентів, методом face-to-face, розподілилися таким чином (у %):

facetoface

Думка соціолога

Кравцов Сергій Олександрович
Соціолог: Кравцов С. О.

«Зазначу, що нова влада взяла курс на продовження впровадження медичної реформи попередників. Картинка самої реформи виглядає, на мій погляд, дуже оптимістично. Але коли її результати надходять на локальний рівень (до лікарні – міських органів влади та пацієнта – лікаря), нажаль, спрацьовує так званий принцип жебрака: лікування має бути безкоштовним, а кошти на це виділено частково. Ось тут звичайно починають «цькувати царя» мовляв, «у всьому винна МОЗ і її очильниця, а раніше було краще». Отже, поки пацієнт не зрозуміє, що лікарі та допоміжний персонал теж хочуть «їсти», а лікарям свої права на достойну винагороду слід захищати перед адміністрацією лікарні (а не витребувати взятки з пацієнтів) – нічого не зміниться. На мою думку, у таких обставинах медична реформа приречена на вимирання». Держава, керівний апарат і контролюючі органи мають забезпечити роботу за тих умов, які впроваджуються та змушувати локальне керівництво поважати простих працівників».

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь