fbpx

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ НАСТРОЇ МЕШКАНЦІВ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

•    Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 4-12 липня 2020 року серед мешканців Харківської області, продемонстрували, що респонденти краще оцінюють місцевий стан справ, аніж загальну ситуацію в області, чи країні. Так, лише 14% вважають, що країна рухається у правильному напрямку, 72% – протилежної думки. 31% оцінюють стан справ у області як правильний, 45% – як неправильний. Натомість 51% мешканців області вважають, що справи у їхніх населених пунктах йдуть правильно, 39% – протилежної думки. Молодші та більш заможні респонденти дають більш оптимістичну оцінку на всіх рівнях.

•    Військовий конфлікт на Сході країни (53%) очолює рейтинг проблем загальнодержавного значення серед опитаних. Попри це, респондентів на загальнодержавному рівні хвилюють відсутність роботи, безробіття (39%), неможливість отримати якісне медичне обслуговування (36%), низький рівень зарплат і пенсій (34%), хабарництво і корупція в суді (31%). Особисто для себе опитані вважають найбільшою проблемою низький рівень зарплат та пенсій (50%). Неякісна медицина, підвищення тарифів турбують кожного третього. Безробіття, війна на Сході, підвищення цін на основні товари, інфляція  – кожного четвертого, хабарництво і корупція у владі – кожного п’ятого.

•    Серед місцевих політиків найкраще ставлення у респондентів до Г.Кернеса (60% – позитивне, 26% – нейтральне, 13% – негативне), Ю.Світличної (44% – позитивне, 26% – нейтральне, 14% – негативне) та О.Фельдмана (36% – позитивне, 37% – нейтральне, 15% – негативне). До О.Кучера позитивно ставляться 6%, нейтрально – 26%, негативно – 14%, не знають його – 54%. Інших політиків не знають більше 75% опитаних.

•    59% опитаних не задоволені діяльністю Президента Зеленського, 28% – задоволені. Діяльністю Прем’єр-міністра Д.Шмигаля не задоволені – 61%, задоволені – 7%, не змогли оцінити – 32%. Роботою Верховної Ради не задоволені – 78%, задоволені – лише 8%.

•    У рейтингу політичних сил на виборах до обласної ради лідерами є партія Блок Кернеса «Успішний Харків», за яку готові проголосувати 30,1% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори, та «Опозиційна платформа – За життя» – 22,9% таких респондентів. Партію «Слуга народу» підтримують 12,7%, блок Світличної «РАЗОМ!» – 11,5%, партію «Європейська солідарність» – 5,9%, партію Шарія – 4,7%, партію «Батьківщина» – 3,2%. Рейтинг інших сил – нижче 3%. Тих, хто не визначився, – близько 10%.

•    Моделювання виборів голови обласної державної адміністрації показало, що 53,5%, тих, хто взяв би участь у таких виборах та визначився у своїх вподобаннях, підтримали б Ю.Світличну. За О.Фельдмана проголосували б 23,1%, О.Кучера – 5,7%, С.Чернова – 3,1%. Рейтинг інших – менше 1%. Тих, хто не визначився, – близько 18%.


Аудиторія: мешканці Харківської області  від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком та статтю. Вибіркова сукупність: 1600 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,4%. Терміни проведення дослідження: 4-12 липня 2020 р.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь