fbpx

ТРУДОВІ МІГРАНТИ З УКРАЇНИ ВОЛІЮТЬ ПЕРЕЧЕКАТИ ПАНДЕМІЮ В ПОЛЬЩІ – ДОСЛІДЖЕННЯ

За найновішим дослідженням, аж 85 відсотків українських працівників вирішило перечекати пандемію у Польщі, пояснюючи своє рішенням можливістю працювати далі, повідомляє polskieradio.

Переважна більшість іноземців, передусім українців, які працюють у Польщі (85%), воліє під час пандемії коронавірусу залишатися у цій країні, пояснюючи своє рішення можливістю продовжувати працювати і заробляти (55%). Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Іноземний працівник у Польщі в період пандемії», проведеного компанією EWL S.A. та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету.

Дослідження показало, що іноземні працівники у Польщі відчули негативний вплив пандемії коронавірусу. Понад половина трудових мігрантів зіткнулася зі зменшенням кількості годин праці (61%), а понад чверть була змушена змінити галузь працевлаштування (27%). Проте загалом більшість іноземців (72%) під час епідемії почуваються у Польщі в безпеці. Лише 13% закордонних працівників вважає, що безпечніше в період пандемії – в їхніх рідних країнах.

Серед аргументів, які схиляють заробітчан до повернення на батьківщину під час епідемії коронавірусу, переважає бажання бути якнайближче до своєї родини (33%). Варто зазначити, що майже 2/3 респондентів ніщо не переконує до повернення до рідної країни під час пандемії.

Якщо говорити про підтримку з боку власної держави, то першочергові очікування трудових мігрантів стосуються полегшення перетину кордону під час в’їзду до своєї країни (54%) та допомоги в поверненні додому (46%).

Варто підкреслити, що майже 2/3 працевлаштованих у Польщі іноземців (63%) планують під час пандемії скористатися автоматичним продовженням терміну дії дозволів на перебування і працю в Польщі, яке запропонував польський уряд.

 

«Сьогодні, у зв’язку з поступовим відновленням виробництва та відкриттям сільськогосподарського сезону, в Польщі все більше відчувається нестача робочих рук, – коментує дослідження президент EWL S.A. Анджей Коркус. – Іноземці підтримують польський ринок праці та систему соціального забезпечення, а їхній внесок у розвиток польського ВВП у 2014-18 роках оцінюється у приблизно 11%. Тому важливо, щоб нинішня ситуація не спричиняла кризу, викликану відсутністю тих, хто виїхав з Польщі і не зможе чи не захоче повернутися».

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь