fbpx

У Києві готові відкласти запуск е-квитка до 2021 року

58

Міська влада Києва готова перенести запуск єдиного електронного квитка на 2021 рік, щоб уряд зміг розробити зміни до законодавства щодо надання пільг на проїзд пільговикам.

Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації.

Право на безоплатний проїзд пільговикам регламентується вісьмома законами, які стосуються ветеранів військової служби, військовослужбовців, дітей війни, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій пільговиків.

Загалом близько 240 тисяч киян мають право на пільговий проїзд, згідно з цими законами. Також безкоштовно можуть їздити пенсіонери — їх у Києві близько 480 тисяч.

Держава повинна компенсувати проїзд для пільговиків, але з 2015 року ці витрати поклали на місцеві бюджети. З запровадженням е-квитка Київ не буде оплачувати проїзд пільговиків з інших регіонів України.

«Держава повинна врегулювати це питання на законодавчому рівні. І на кількох нарадах за участю прем’єра, урядовців і керівництва столиці, була досягнута домовленість, що уряд розробить відповідні зміни до законодавства України. А столиця врахує рекомендації урядовців і відтермінує запровадження електронного квитка, поки питання компенсацій пільговикам не буде вирішене», — заявила заступниця глави КМДА Марина Хонда.

Поки пільговики не з Києва зможуть безкоштовно користуватися транспортом у столиці.

Нагадаємо, з 1 липня громадський транспорт Києва мав перейти на єдиний електронний квиток.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь