fbpx

У Львові дослідили пересування та мобільність містян

«Інститут міста» дослідив пересування львів’ян та оприлюднив статистику користування громадським транспортом, авто, велосипедом та ходьби пішки.
52% опитаних відповіли, що переважно переміщуються містом на громадському транспорті, 23% – на автомобілі, 18% – ходять пішки, 6% – користуються велосипедом. По 1% опитаних мешканців пересуваються на таксі або в інший спосіб.

По районах найчастіше громадським транспортом користуються у Личаківському та Шевченківському, водночас на авто найбільше мешканців пересуваються у Залізничному районі.
Попереднє опитування щодо мобільності у Львові проводили у 2014 році. Порівняно з його результатами, за останні п’ять років у Львові зросла кількість авто у сім’ї і, водночас, зменшилась кількість сімей, що не мають власного автомобіля.

51% опитаних львів’ян кажуть, що у їхній сім’ї є велосипед. Здебільшого, 21%, мають лише один велосипед, 2% мають три велосипедів у сім’ї.
Щодо самокатів, які поки що залишаються новим способом пересування для львів’ян, то його мають 6% сімей (149 опитаних осіб).
Якщо порівняти маршрути пересування із типом переміщення львів’ян, то на роботу у Львові найчастіше їздять на автобусах, трамваях, машині або пішки. На щоденні та великі покупки львів’яни найчастіше також ходять пішки.
Дослідження проводили соціологи КУ «Інститут міста» з 12 червня по 5 серпня 2019 року. В ньому взяли участь 2,5 тис. львів’ян віком від 14 років. Респондентів опитували за віком, статтю та районами проживання. Похибка репрезентативності вибірки не перевищує 2,3%.
Додамо, що результати дослідження є частиною розробки Плану сталої мобільності для Львова, який планують представити 12 вересня. Його напрацювання врахують у Інтегрованій концепції розвитку Львова, яка визначить загальний напрямок розвитку Львова на найближчі роки.

Вікторія Ейсмунт

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь