fbpx

У низці міст Криму повністю глушать сигнал українських радіостанцій – дослідження

На півночі окупованого Криму щонайменше в 10 населених пунктах повністю заблоковано сигнал українських радіостанцій, ще в дев’яти – сигнал заблоковано частково.

Про це йдеться в результатах моніторингу «Кримської правозахисної групи», який був проведений у грудні 2019 року.

«Монітори КПГ за допомогою автомагнітол перевірили, які українські FM радіостанції можна послухати в 19 населених пунктах північного Криму: містах Армянськ, Красноперекопськ, Джанкой, а також в населених пунктах, що розташовані вздовж основних автодоріг, – Ішунь, Зелена Нива, Вишнівка, Червоноармійське, Істочне, Новоолександрівка, Мартинівка, Солоне озеро, Завіт-Ленінський, Ермаково, Придорожнє, Передмостове, Зарічне, Овочеве, Лобанове, Воїнка», – йдеться в повідомленні.

Згідно з моніторингом, у Істочному, Червоноармійському, Мартинівці, Зарічному, Овочевому можна почути лише по одній українській радіостанції. У Воїнці і Зеленої Ниві – по дві радіостанції, в Армянську – чотири станції, а в Предмостному – п’ять українських FM радіостанцій.

Радіо «Культура» чутно в 5 населених пунктах з усього списку, «Крим.Реалії» – у чотирьох, «Армія FM» – у двох населених пунктах зі списку, «Промінь», «Українське радіо», «Люкс FM», «Херсон FM» – у одному з 19 перевірених, також в одному населеному пункті чути сигнал радіо «Нова Каховка».

Біля КПВВ «Чонгар» на окупованій території півострова можна послухати програми семи українських FM радіо, і чотири українські радіостанції чутно з боку Криму біля КПВВ «Чаплинка».

У 10 населених пунктах (Ішунь, Красноперекопськ, Лобанове, Джанкой, Придорожнє, Солоне озеро, Ермаково, Завіт-Ленінський, Новоолександрівка, Вишнівка) на українських радіочастотах транслюють свої програми російські FM-станції.

Мовлення українських FM з телерадіовежі, розташованої на Чаплинці, у північному Криму заглушають наступні російські радіостанції:

 • частоту радіо «Культура» 95,3 – радіо «Крим»;
 • частоту «Перець FM» 96,4 – радіо «Море»;
 • частоту радіо «Мейдан» 102,3 – «Супутник»;
 • частоту радіо «Хаят» 103,5 – «Маяк»;
 • частоту радіо «Промінь» 106,4 – «Ватан Седасен».

Мовлення українських FM c телерадіовежі, розташованої на Чонгарі, у північному Криму перекривають такі російські станції:

 • частоту «Українського радіо» 100,7 – радіо «Супутник»;
 • частоту радіо «Промінь» 102,6 – «Вести»;
 • частоту «Армія FM» 103 – радіо «Крим»;
 • частоту «Радіо НВ» 104,1 – радіо «Море»;
 • частоту «Крим.Реаліі» 105,9 – «Вести»;
 • частоту радіо «Херсон FM» 107,8 – «Ватан Седасен».

«Окупаційна влада Криму позбавили громадян України доступу до інформації незалежних українських радіостанцій. При цьому влада РФ повністю ігнорують той факт, що глушіння радіосигналів заборонено Міжнародною конвенцією електрозв’язку в 1947 році і Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році», – йдеться в повідомленні.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь