fbpx

У США сьогодні найнижчий рівень релігійності в історії, – дослідження

Американські дослідники вважають, що зниження рівня релігійності пов’язані зі світським характером шкільної освіти і сімейними цінностями.

Вчені експертно-аналітичного центру Американського інституту підприємництва (American Enterprise Institute, AEI) вважають, що на сьогоднішній день кількість релігійних людей в США знизилася до безпрецедентного рівня, повідомляє видання «Благовіст-Інфо» з посиланням на CNA.

Співробітник центру AEI Лаймен Стоун зазначив, що «людей, які готові віднести себе до того чи іншого релігійного співтовариства, стає все менше». За його словами, «якщо відразу по закінченні Другої світової війни в церкву ходили 95% американців і навіть більше, то зараз – лише близько 75%. Це кардинальне зрушення в релігійній самосвідомості».

Стоун вважає, що таке падіння рівня релігійності пов’язано зі світським характером державного утворення. На його думку, «це не наслідок природної зміни уподобань, це – прорахований результат певних політичних рішень, прийнятих у минулому».

Разом з цим, дослідник проводить межу між вірою та належністю до церкви, так як він упевнений, що «регулярна присутність на службах зовсім не оптимальний показник релігійності».

«На сьогоднішній день служби щотижня відвідує 35% населення – порівняно з країнами Європи цей показник ще можна вважати високим. Хоча понад 80% американців називають себе людьми віруючими, якщо їх про це запитати, лише третина з них регулярно ходить до церкви», – пише Стоун.

Крім того, ще однією причиною зниження релігійності Стоун вважає, що змінилися уявлення про сім’ю. За його словами, сьогодні частина американців через вищу освіту укладають більш пізні шлюби, а деякі громадяни країни відмовилися від шлюбів взагалі.

Він також зазначає, що серед причин – зростання в США числа міжконфесійних шлюбів. Стоун підкреслює, що в таких сім’ях діти найчастіше не дотримуються релігійних традицій жодного з батьків, тоді як у родинах, де батьки дотримуються однієї релігії, її зазвичай переймає і дитина.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь