fbpx

У світі зростає незадоволеність демократією – дослідження

За 2019 рік частка незадоволених зросла з 48% до 58%

Незадоволеність жителів розвинених країн станом демократії у своїх країнах досягла піку за останні 25 років. До такого висновку прийшли дослідники Кембріджського університету, повідомляє ВВС.

Академіки проаналізували те, що, за їхніми словами, є найбільшим у світі обсягом даних про ставлення до демократії, – 3500 соцопитувань, в яких взяли участь чотири мільйони людей.

Особливо високий рівень незадоволеності демократією – в США і Великобританії.

Центр майбутнього демократії в Кембриджському університеті відстежує погляди на демократію з 1995 року. Цифри за 2019 рік показують, що частка незадоволених зросла з 48% до 58%, що є найвищим зареєстрованим рівнем.

Дослідження, що охоплює 154 країни світу, засноване на опитуванні людей, чи задоволені вони демократією в своїх країнах.

Задоволеність демократією росла в останні десятиліття 20 століття, відзначають дослідники.

Але за останнє десятиліття цей показник став негативним – незадоволених стає все більше.

У дослідженні зазначається, що це може бути політичним наслідком економічної кризи 2008 року, сплеску занепокоєння з приводу ситуації з біженцями 2015 року та “провалів зовнішньої політики”.

Один з авторів дослідження, доктор Роберто Фоа попереджає про втрату довіри до демократії і каже, що зростання популізму є не стільки причиною, скільки симптомом цього.

Наприклад, у Великій Британії частка незадоволених демократією в 1995 році становила 47%, в 2005 році – 33%, в 2019-м – 61%.

“Якщо довіра до демократії знижується, то це тому, що демократичні інститути не змогли впоратися з деякими з основних криз нашої ери – від економічних криз до загрози глобального потепління”, – сказав Фоа.

Згідно з останнім опитуванням, 52% громадян України вважають, що демократія є найбільш бажаним варіантом державного устрою для України. Водночас протилежної думки – що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим – дотримуються 20%, ще 19% відповіли, що для них не має значення, демократичний режим у країні чи ні.

 
Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь