fbpx

Українці витрачають на ліки $73 на людину щороку

Жителі України в 2018 році витратили на ліки, в середньому, $73 на людину, тоді як у 2016 році цей показник становив $54.

Про це йдеться в інфографічному довіднику Фармацевтика України 2019, підготовленому компанією Top Lead за підтримки фармацевтичної компанії Дарниця, юридичної фірми Aequo і Торгово-промислової палати України, передає Кореспондент.

У довіднику зазначається, що в країнах Європи витрати на ліки суттєво вищі, ніж в Україні. В Естонії цей показник становить $258, в Португалії – $279, у Швеції – $509, в Норвегії – $613, в Ісландії – $764.

Автори дослідження звертають увагу, що 99% витрат на лікарські засоби в аптечному сегменті фінансує безпосередньо населення України. У той же час, у країнах Європи істотна частина витрат покривається за рахунок медичної страховки і державних програм. Таким чином, факторами росту споживання ліків в Україні можуть стати державне фінансування і розвиток страхування.

«Зростання споживання в найближчі роки забезпечать не тільки зростання доходів українців. 99% препаратів громадяни України купують за власні гроші. У той же час, у США і Євросоюзі більшу частину витрат на ліки покриває страхування і державні програми підтримки охорони здоров’я», – відзначає глава ради директорів Дарниця Груп Дмитро Шимків.

«В Україні фармацевтика могла би бути ще більш помітною, якби держава зробила ставку на індустрії з високою доданою вартістю. Поки ж є чинники, що стримують зростання галузі, зокрема, високе оподаткування. Податкове навантаження на галузь у п’ять разів більше, ніж на видобувну промисловість, і в 18 разів більше, ніж на сільське господарство», – прокоментував генеральний директор компанії Top Lead Станіслав Шум.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь