fbpx

Українців, що читають, збільшилось на 21%, – дослідження

Брались дані за останні 6 років.

Читання – одне з найпоширеніших занять на карантині. Спеціалісти кажуть, що у березні 72% українців 16-59 років зазначили, що прочитали щонайменше одну книжку за останні три місяці, тоді як в 2014 році таких було 51%. Але ще дослідження вчених показало, що література стала цікавити українців більше не тільки зараз, а і загалом протягом останніх років.

За останні 6 років у нашій країні збільшилась кількість людей, які люблять почитати на 21%, пишуть результати дослідження на сторінці Info Sapiens.

Середня кількість книжок, які прочитали українці за останні 3 місяці, зменшилася з 5,6 книжки (показник 2014 року) до 4,7 книжки (цьогорічний показник).

За останні три місяці частка тих, хто купує книжки, збільшилась вдвічі, порівняно з 2014-м. Частка покупців друкованих книг збільшилась з 30% до 59%, а покупців електронних з 3% до 51%.

Також опитанні розповіли, що читають більше українською мовою (таких 36%). Менше читають російською (24%) та мовою оригіналу (18%). А 15% опитаних сказали, що їм байдуже, якою мовою книга потрапляє їм до рук.

Кількість тих, хто знає українських письменників теж збільшилась. У 2014 році хоча б одного нашого митця називали 52% учасників досліду, а тепер таких вже 61%.

 
 
 
Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь