fbpx

Українців у питанні окупації Донбасу найбільше цікавить військова присутність Росії – дослідження

Прихильників ініціативи Сергія Сивоха про запуск Національної платформи примирення i єдності трохи більше, ніж противників.

У питанні окупації Донбасу українців найбільше цікавлять проблеми військові (воєнні) та політичні питання щодо Донбасу, зокрема – військова присутність Росії та політична ситуація на тимчасово окупованій території Донбасу, а також перебіг операції Об’єднаних сил. Про це свідчать результати опитування Info Sapiens «Донбас і Крим: людський та геополітичний виміри», проведеного в березні 2020 року.

«На першому місці зі значною перевагою – військова присутність Росії на непідконтрольному Донбасі (43,9%), далі йдуть перебіг ООС / АТО (27,4%) та політична ситуація на тимчасово окупованій території Донбасу (22,4%). Замикають п’ятірку економічна ситуація та порушення прав людини на непідконтрольному Донбасі (20% та 8,2% відповідно)», – йдеться в повідомленні.

26,2% схвалюють українців схвалюють ініціативу колишнього радника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергія Сивоха про запуск Національної платформи примирення i єдності, 21,7% – проти. Загалом 52,1% опитаних не дали чіткої відповіді на це питання: 36,3% не змогли відповісти, ще 15,8% – на питання про схвалення вибрали альтернативу «і так, і ні».

Опитування «Донбас і Крим: людський та геополітичний виміри» проведено Info Sapiens на замовлення Школи політичної аналітики в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Польовий етап тривав з 5 по 24 березня 2020 року. Опитування проводилося в межах всеукраїнського Омнібусу Info Sapience методом особистого інтерв’ю. Вибірка Омнібусу складає 1000 осіб віком від 16 років. Вибірка репрезентативна населенню даної вікової групи за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання відповідно до даних Державної служби статистики України станом на 1.01.2019. З дослідження вилучена Автономна Республіка Крим, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною. Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,4%.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь