fbpx

З України до Польщі виїжджають освічені, молоді й працездатні українці – дослідження

При цьому лише 30% українських трудових мігрантів мають намір повернутися до України.

З України до Польщі з метою працевлаштування виїжджають молоді працездатні українці, більшість з яких мають вищу або професійно-технічну освіту.

Такі дані наводяться в соціологічному дослідженні, проведеному аналітичним департаментом польської компанії з аутстафінгу Gremi personal у партнерстві з українським соціологічним агентством VoxPopuli. 

За даними дослідження, результати якого наводяться в прес-релізі польської компанії, 36% українських працівників мають вищу освіту, ще 41% – професійно-технічну або середню спеціальну. Кожен п’ятий українець обіймав керівну посаду у себе на батьківщині.

«Найбільше мігрантів – 60% – їдуть з центральних і східних регіонів України, коли ще 3-4 роки тому до Польщі переважно їхали українці із західних областей. Крім того, українська міграція значно омолодилася – середній вік працівника становить 34,5 року», – йдеться в дослідженні.

У Польщі українці переважно працюють на виробництві (50%) і в сфері послуг чи в будівництві (17-18%). Лише 10% українців задіяні в сільському господарстві.

«З України і надалі відбуватиметься відплив кваліфікованих і освічених українців. У Польщі вони готові працювати нижче за свою компетенцію, бо часто зварювальник отримує тут більше, ніж менеджер середньої ланки з двома вищими освітами в Україні», – наводяться в прес-релізі слова експерта з міжнародного працевлаштування і власника компанії Gremi personal Євгена Кириченка.

Як свідчить соціологічне дослідження, лише 30% українських трудових мігрантів мають намір повертатися до України. Решта планують і далі працювати в Польщі або збираються на заробітки до інших країн ЄС. Серед країн, які цікавлять українців, на першому місці – Німеччина (51%). 22% наших співгромадян розглядають для роботи скандинавські країни і стільки ж – Чехію.

Відповідно до прес-релізу, статистична вибірка включає 1034 українських громадянин, які працюють у 25 містах Польщі. Максимальна статистична похибка – 3,1%, період проведення опитування – січень-лютий 2020 року.


Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь