fbpx

За порушення ПДР пішоходів каратимуть нарівні з водіями

Які штрафи для пішоходів пропонують у Верховній Раді?

“Пішохід завжди правий, але не завжди живий”, – кажуть в народі. Цей вислів може втратити свою актуальність у разі ухвалення нового закону, згідно якого за порушення Правил дорожнього руху пішоходи сплачуватимуть штрафи, суми яких дорівнюють сумам штрафів водіїв. Законопроєкт №2697, який передбачає підвищення відповідальності пішоходів за порушення ПДР, ухвалений в першому читанні: за внесення змін до Кодексу України “Про адміністративні правопорушення” проголосувало 277 депутатів.

 

Так, на сьогоднішній день штраф за перехід проїзної частини в непризначеному місці або на червоний сигнал світлофора складає 51 гривню. В разі прийняття нового закону сума зросте до 255 гривень – стільки ж зараз сплачує водій за перевищення дозволеної швидкості до 50 км/год. Проте водій може заощадити половину суми, сплативши штраф протягом 10 днів з моменту складення протоколу про адміністративне правопорушення.

 

Якщо пішохід порушив правила переходу проїзної частини, перебуваючи в нетверезому стані, сума штрафу становитиме 510 гривень (наразі на таку ж суму штрафують водія, що керує транспортним засобом без водійського посвідчення відповідної категорії). В разі ж, якщо порушення пішоходом ПДР спричиняє аварію, розмір штрафу сягатиме 680 грн.

 

Окрім того, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт, який зобов’язує пішоходів носити світловідбиваючий одяг у темний час доби або умовах недостатньої видимості.

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь