fbpx

Згідно з дослідженням Ocean Media, 62% компаній очікують у 2020 році повернення обсягу продажів на докризовий рівень

Завдяки пом’якшенню карантину спостерігається вихід українського бізнесу із тривалої весняної антивірусної сплячки.

У травні місяці спостерігалося значне пожвавлення майже в усіх галузях бізнесу та ділового життя, а з початком літа більша кількість компаній відновила роботу співробітників в офісному режимі.


Для того, щоб з’ясувати, як клієнти подолали пік карантину і коли планують повернути докризові обсяги продажів, найбільший продавець прямої телевізійної реклами, компанія Ocean Media, провела дослідження стану справ своїх клієнтів, аби з’ясувати, як вони пережили пік карантину, і коли сподіваються відновити докризові обсяги продажів.

Як ми вже встигли переконатись, дистанційна робота співробітників – це нова реальність ділового світу. Серед опитаних українських компаній більша частина повністю пригальмувала роботу працівників у межах офісу під час карантину. допуск в офіс під час карантину. Більш ніж половина опитаних українських компаній повністю тимчасово зупинили допуск працівників в офіс під час карантину. Зазначимо, що більша кількість людей у колективі, які працювали дистанційно сягнула 35%.


Значна кількість українських компаній почали повертати співробітників ще наприкінці травня, а решта бізнесменів планує зробити це в червні. Саме тому вже сьогодні можна стверджувати, що невтішні прогнози щодо тривалої паузи бізнес-активності в Україні не виправдались.


Для української економіки криза не являє собою щось нове. Серед більш досвідчених менеджерів сприйняття кризи являє собою не більше, ніж агресивні умови для конкурентного удосконалення бізнес-процесів. Якщо брати до уваги ефективність, то 13% компаній, які були найбільш мобільними при адаптації, сьогодні вже впевнено фіксують ліпший стан справ, ніж до карантину. Про більш позитивну динаміку ефективного бізнесу в цілому також стверджують ще 48% топменеджер, які проходили опитування.

 


Безумовно, українське суспільство та особливо її бізнес частина, вкотре довели та продемонстрували вміння консолідуватись у кризові періоди. Показником прояву взаємодопомоги та поваги стало масове запровадження програм лояльності для партнерів, що дало змогу залишитися на плаву багатьом компаніям. Більшість компаній використали комплексний підхід до підтримки своїх клієнтів та споживачів продукції: застосували цінові знижки, бонуси та додаткові сервіси, які були вкрай доречними у найважчий період.
Більш як 67 % українських компаній прийняли активну участь в реалізації соціальних ініціатив: надали допомогу лікарням, забезпечили продуктами громадян, які цього гостро потребували, прийняли участь в масштабних інформаційних проектах. Зауважимо, що майже половина цих компаній займалися розробкою та координуванням самостійно. В такий скрутний для всіх час український бізнес при виконанні соціальних програм виявився в рази ефективнішим, ніж державні органи.


Підкреслимо, що на відміну від інших країн, в Україні держава не впровадила відчутних програм підтримки бізнесу, а заявлені у цьому напрямку проекти не отримали масштабного втілення. Тому досить очікувано, що абсолютна більшість українських компаній, яка склала 82% у подоланні наслідків кризи через COVID-19 розраховує виключно на власні сили та можливості.


Не стало несподіванкою, що пом’якшення карантинних заходів у травні не призвело до стрімких зростань продажів у більшості компаній. Однак, третина з них може заявити, що вже зараз фіксується зростання доходів, якщо порівнювати з надважким березнем та квітнем цього року.

Підсумуємо, що сьгодні 21 % опитаних топменеджерів оптимістично налаштовані та впевнені, що компанії, де вони працюють оправляться від кризи ще до початку осені.

 

Автор: Котеленець Тетяна

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь