fbpx

Жінки після підвищення розлучаються частіше, ніж чоловіки: дослідження

Всі мріють про улюблену справу, в якій хочуть досягти успіху. Але чи складеться тоді особисте життя? Дослідження показують, що навіть ті країни, які мають високу гендерну рівність, у жінок, які отримали керівну посаду, вдвічі більший ризик розлучення, ніж у чоловіків.

У Швеції, де найвищий індекс гендерної рівності, нещодавно провели дослідження того, як підвищення на високі керівні посади впливає на ймовірність розлучення для кожної статі. З’ясувалося, що жінки платять за успіх в кар’єрі набагато вищу ціну, пише ВВС. Україна.

“Підвищення на керівну посаду в політиці чи бізнесі помітно збільшує ризик розлучення для жінок, але не для чоловіків”, – запевняє професорка Джоанна Рікне.

У дослідженні взяли участь гетеросексуальні чоловіки та жінки, які працюють у приватних компаніях зі 100 та більше працівниками. Як показали дані, жінки вдвічі частіше, ніж чоловіки, розлучалися через три роки після здобуття посади гендиректора.

Схожу тенденцію можна було спостерігати й у державному секторі, а також серед жінок-медиків, поліцейських та священників, які зробили стрибок у кар’єрі. Хоча не зрозуміло, хто саме ініціював розлучення в кожному конкретному випадку.

Дослідники зазначили, що хоча багато учасників дослідження мали дітей, більшість із них вже були дорослими і не проживали з батьками на момент розлучення. Тобто пари не зазнавали тиску, пов’язаного з вихованням маленьких дітей.

Чому люди розлучення після значного підвищення? Багатьом подружжям важко впоратися зі змінами в економічних та соціальних ролях. Але насамперед ситуацію ускладнює кар’єрне зростання жінки, адже в такому разі існує більша невідповідність очікувань.

Дослідження Рікне показало, що розлучення після підвищення дружини було більш імовірним в парах, де жінка була молодшою за віком і брала більшу частину відпустки з догляду за дитиною, ніж її чоловік.

Також, за даними дослідження, жінки, які розлучилися після підвищення по службі, рідше виходять знову заміж чи мають постійні стосунки, ніж чоловіки. Ймовірно, жінки почуваються щасливішими без партнерів, чи в тому, що їм важче знайти когось іншого.


Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь