fbpx

Зростання цін у травні. Яких груп товарів це торкнулось?

Як свідчать результати дослідження Держстату, у травні місяці на українському ринку ціни на безалкогольні напої та продукти харчування піднялися на 1,2%.

Варто підкреслити, вартість на соняшникову олію, кисломолочну продукцію, молоко, м’ясо, сало, масло та цукор знизилися за ціною на 1,8%.

Для прихильників куріння теж не найкращі новини: ціни на тютюнові вироби підвищилися на 2%.У свою чергу ціни на алкогольні вироби зросли на 1,1%.

Паливо та мастило знизилося в ціні на 8,6%, що у свою чергу потягнуло за собою здешевлення вартості на транспорт у розмірі 2%. Зазначимо, що природний газ подешевшав на 16,9%, завдяки чому відбулося зниження тарифів на електроенергію, воду, газ та інші види палива на 2,8%.

Найбільша група товарів, яка подорожчала – це фрукти та яйця. Відсоток подорожчання становить 16,2%. Вартість таких продуктів як: овочі, рис, риба та будь-які продукти перероблення в середньому зросла на 2,4%.

Сезонна необхідність у вигляді одягу та взуття подешевшали на 1,4% в середньому.

Якщо порівнювати показники березня, то у квітні місяці заборгованість перед українськими громадянами зросла на 1,1%. За наданими даними Державної служби статистики маємо такі дані: борг підприємств із нарахування заробітної плати працівникам складає 2,997 млрд грн в Україні на травень 2020 року.

Оцінюючи рівень інфляції, підсумуємо:
у порівнянні з квітнем 2020 року інфляція на споживчому ринку у травні виросла на 0,3%, а з початком року на 1,8%. В той час базова інфляція у травні у порівнянні з квітнем показала збільшення на 0,1%, а з початку року – на 1,5%.

 

Автор: Котеленець Тетяна

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь