fbpx

Звідки банки беруть інформацію про клієнтів (дослідження)

У процесі аналізу клієнтів банки використовують не тільки офіційні дані.

Про це йдеться в дослідженні “вплив репутації та інших невимірних факторів на рішення банків”, проведеному “фінансовим клубом” і агентством стратегічних рішень ShiStrategies.

«Аналізуючи клієнта, всі банки не тільки користуються даними з офіційних реєстрів, але й міжнародними базами, публікаціями в ЗМІ та публічними заявами», – заявила керівний партнер ShiStrategies Інна Шинкаренко.

100% опитаних банків визнали, що для формування досьє на своїх клієнтів вони використовують публікації в ЗМІ, Єдиний реєстр судових рішень, декларації НАЗК, Єдиний реєстр досудових розслідувань, відкриті дані щодо звітності компанії.

94% всіх банків використовують дані інших держреєстрів, системи YouControl, Державної фіскальної служби. 88% банків повідомили, що звертаються за інформацією в торгові реєстри іноземних держав і вивчають податкові декларації.

Кредитний реєстр НБУ та/або бюро кредитних історій обов’язково моніторять лише 81% банків, «корупційний» реєстр – 69%, публічні заяви – 56%, ICIJ Offshore Leaks Database – 50%, публікації в соцмережах – 44%, а 38% банків вивчають рішення Європейського суду.

Негативна інформація у ЗМІ змушує банки пильніше подивитися на свого клієнта, але її поява не означає, що клієнту автоматично відмовлять в обслуговуванні.

Банкір Сергій Наумов вважає, що не тільки банки, але і самі компанії повинні перевіряти своїх контрагентів, щоб у майбутньому не стати фігурантами кримінальних розслідувань тільки тому, що з кимось вели бізнес.

 

Джерело

Розповісти в соціальній мережі

Залишити відповідь